Poradnik

Jak dobrać odpowiednie lustro?

 

Aby lustro stanowiło harmonijną całość z wnętrzem do jakiego zostało zaprojektowane, a jednocześnie podkreśliło jego styl, nie może ono zdominować pomieszczenia, ani też zniknąć wśród innych jego elementów. Dlatego zawsze należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji.

 

Nieograniczona przestrzeń

Otwarta, duża przestrzeń to doskonałe pole manewru dla naszej wyobraźni. Tutaj możemy, a nawet powinniśmy zaszaleć z rozmiarem.

Małe zwierciadło łatwo zgubi się w obszernym pomieszczeniu, zaś większe będzie stanowiło jego integralną część, dzięki czemu unikniemy niechcianego wrażenia stylizacji z przypadku.

Im większy gabaryt lustra tym również większa wartość i wygoda użytkowania. Jeżeli zatem należysz do tych szczęściarzy, którzy mogą cieszyć się panoramiczną przestrzenią w swoim mieszkaniu, duże szklane tafle harmonijnie i efektownie wkomponują się w jego powierzchnię.

 

Małe wnętrze – duże wyzwanie

Co zrobić jeśli w Twoim mieszkaniu echo nie odbija się od ścian, a każdy dodatek kradnie cenną przestrzeń? Małe powierzchnie stawiają duże ograniczenia i wymagają bardzo starannego doboru wszelkich komponentów. Zwierciadła wieszane na ścianach, szafach, drzwiach i innych obiektach nadających się jako podkład pod lustrzaną taflę, to zabieg szczególnie chętnie stosowany przez dekoratorów wnętrz. Lustra stanowią bowiem najlepszy element optycznie powiększający przestrzeń. Odbijając obiekty i światło tworzą piękny efekt głębi oraz dodatkowo rozświetlają pomieszczenie.

Przy małych wnętrzach na ogół dobrze sprawdzają się mniejsze lub średniej wielkości tafle – pionowe jeśli chcemy optycznie wyciągnąć pomieszczenie do góry, poziome, jeśli chcemy je poszerzyć i powiększyć.

Niekiedy dobrym pomysłem jest zawieszenie lustra na całej ścianie stosunkowo niewielkich gabarytów, czy też na drzwiach, frontach mebli, szaf. Takie rozwiązanie pasuje do minimalistycznych i stonowanych wnętrz.

Doskonałym rozwiązaniem dla niewielkich metraży jest wybór lustra o możliwie jak największej wartości użytkowej. Dodatki w postaci szklanych półek do luster, półek narożnych, wmontowanego oświetlenia, czy modułu bluetooth pozwolą nam na wykorzystanie stu procent potencjału produktu i efektywne zagospodarowanie wolnej przestrzeni.

 

Prostokąt czy owal?

Większość luster produkowana jest w regularnych formach prostokątnych lub owalnych. Są one najbardziej uniwersalne i bezproblemowe, należy jednak pamiętać, że powinny one korespondować z główną stylistyką pomieszczenia.

Prostokąty i kwadraty doskonale odnajdą się w towarzystwie mebli i innych elementów o graniastych, a nawet ostrych kształtach. Na zasadzie symetrii będą odzwierciedleniem ich geometrycznych, prostych linii, dzięki czemu stworzą z nimi harmonijną całość.

Lustra okrągłe i owalne stanowić będą piękne dopełnienie mebli o bardziej miękkich i opływowych kształtach, nadając pomieszczeniu przytulny, nastrojowy akcent.

Idealną przeciwwagą zarówno dla wszelkich kanciastych jak i elipsowatych obiektów będzie zaś zwierciadło o łączonych prostych i półkolistych liniach brzegowych. Eklektyczna forma takich luster stanowić będzie pomost między geometryczną surowością a łagodnymi krągłościami wnętrza.

 

Skrojone na miarę

Czasami projekt lub specyfika pomieszczenia wymaga montażu lustra o bardzo konkretnym, nietypowym kształcie. Problematyczne wydają się być skosy sufitowe lub wnęki, które utrudniają montaż lustra i wykluczają zastosowanie standardowych zwierciadeł.

Na szczęście innowacyjna technologia cięcia szklanych tafli, pozwala na tworzenie luster o różnorodnych kształtach i ich dopasowywaniu do najbardziej wymagających przestrzeni. W ten sposób wszelkie utrudnienia budowlane możemy przekłuć w ogromny atut pomieszczenia i nadać mu oryginalnego i bardzo spójnego wyrazu.

W efekcie końcowym rozwiązanie takie samo w sobie stanowiło będzie ogromny walor dekoracyjny.

Jeśli do Państwa pomieszczenia wymagane jest lustro o indywidualnym wykończenia, prosimy o zwrócenie się do nas z zapytaniem. W razie potrzeby przygotujemy dla Państwa wizualizację z zachowaniem podanych przez Państwa wymiarów i specyfikacji.

 

Rodzaj oświetlenia

 

Kinkiet czy Led? W tej sytuacji dokonujemy wyboru między klasyką a nowoczesnością oraz klimatem, jaki za pomocą światła będziemy chcieli nadać naszemu wnętrzu.

Kameralny kinkiet

Wiele pomieszczeń naszych domów zdobią kinkiety, które są wspaniałą alternatywą lub uzupełnieniem głównego oświetlenia. Montowane do lustra dają światło kierunkowe – stałe lub z możliwością ustawienia kąta padania promienia świetlnego. Mogą być mocowane bezpośrednio w szklanej tafli lub nakładane na nią.

Kinkiety tworzone są w bardzo różnorodnych stylach, od prostych i nowoczesnych po dekoracyjne i kwieciste formy. Lustra z kinkietami są doskonałym rozwiązaniem w łazienkach lub jako stylowy dodatek w przedpokoju, korytarzu, salonie lub w pokojach gościnnych.

Światło przechodzące przez kinkiet rozpraszane jest w bardzo specyficzny sposób, dzięki czemu nadaje ono pomieszczeniu kameralny i intymny wygląd. Dla uwydatnienia nastrojowego efektu warto użyć żarówek o ciepłej barwie, o mocy maks. 40W.

Dużym atutem kinkietu jest możliwość oraz łatwość wymiany żarówki, w zależności od tego jak intensywnego oświetlenia potrzebujemy.

 

Energooszczędny LED

Podświetlenie LED cieszy się obecnie ogromną popularnością dzięki bardzo korzystnemu dla naszego portfela stosunkowi poboru mocy do ilości i jasności emitowanego światła.

Oznacza to, że przy mniejszym zużyciu prądu otrzymujemy więcej światła niż w innego rodzaju oświetleniach.

 

Wśród luster z oświetleniem LED prezentujemy Państwu kilkanaście deseni podświetleń o różnorodnym zastosowaniu.

Oświetlenie boczne jedno i dwustronne, oświetlenie górne lub górne i dolne oraz oświetlenie obwodowe – każdy z tych podstawowych wzorów podświetleń da nam światło padające z różnych kierunków, w zależności od naszej potrzeby. Im więcej wypiaskowanego obszaru w lustrze, tym większa ilość światła docierająca do nas zza jego tafli.

Mogą również wybrać Państwo podświetlenie spełniające funkcje dekoracyjne i designerskie. Zostało ono zastosowane np. w modelu CORALS LED, ambientowym SHINE LED czy lustrach z serii 3D. Rola użytkowa światła została tutaj potraktowana drugorzędnie, a na pierwszy plan wysunięto jego stronę estetyczną. Lustro z tego typu oświetleniem pomoże nam stworzyć odpowiedni nastrój do relaksu i wyciszenia.

Tym zaś, którzy od jednego produktu oczekują absolutnie wszystkiego, oferujemy możliwość łączenia ze sobą niektórych modeli luster LED. Dzięki temu zabiegowi możemy uzyskać bardzo spersonalizowane a zarazem uniwersalne lustro, które w zależności od potrzeby chwili będzie dawało więcej światła potrzebnego w codziennej toalecie lub stworzy subtelną, klimatyczną poświatę.

 

Barwa światła ma znaczenie

 

Moc świecenia LEDów zależy od ich temperatury barwowej wyrażanej w Kelvinach (K), czyli tzw. barwy światła.

Wyróżniamy trzy podstawowe barwy:

Barwa biała ciepła – 2800-3200K

Barwa biała neutralna - 4000-4500K

Barwa biała zimna - 5600-6500K

 

Jakie zalety mają poszczególne barwy światła?

 

Spokojna i odprężająca - barwa biała ciepła

Jak sama nazwa wskazuje, LED o odcieniu ciepłej bieli emituje bardzo przytulne, lekko żółtawe światło. Przeglądając się w lustrze LEDowym o barwie ciepłej, rysy naszej twarzy będą miękkie i wygładzone, dzięki czemu będziemy wyglądać bardzo korzystnie.

Ciepłe światło ma właściwości uspokajające i wyciszające.

Z jego pomocą z łatwością stworzymy w każdym pomieszczeniu atmosferę intymności i odprężenia.

Z tego względu barwa ciepła szczególnie polecana jest w takich pomieszczeniach jak łazienka, salon wypoczynkowy, czy sypialnia. Dobrym pomysłem jest także wprowadzenie tej barwy lub chociaż jej elementów do kuchni i jadalni.

 

Złoty środek – barwa biała neutralna

Neutralny odcień bieli jest pomostem między słabszą, ale bardzo przytulną barwą ciepłą, a jasną i wyraźną barwą zimną. Jest to stosunkowo mocny odcień światła, w którym nadal wyglądamy korzystnie jak przy świetle ciepłym, choć kontury naszej twarzy są nieco mocniej podkreślone. Barwa ta jest łagodna dla oczu i najbardziej zbliżona do światła dziennego. Wprowadza ona do pomieszczenia nieco dynamizmu przy jednoczesnym zachowaniu przyjaznej atmosfery światła ciepłego.

 

Barwa neutralna polecana jest do pomieszczeń przeznaczonych do pracy t.j biura i gabinety, ponieważ wzmaga koncentrację oraz pobudza do pracy. Świetnie sprawdzi się również w łazienkach, w których nie chcemy rezygnować z dobroczynnego działania ciepłych barw, ale też pragniemy nadać naszym czterem kątom więcej witalności i energii.

 

Energetyzująca przestrzeń – barwa biała zimna

Chłodna kolorystyka posiada wielu zwolenników, ponieważ nadaje pomieszczeniom bardzo nowoczesnego i szlachetnego charakteru. Zimne światło uwypukla przestrzeń, daje wnętrzu oddech i tworzy wrażenie przejrzystości.

Jest to najmocniejszy i najbardziej wyraźny odcień bieli, który doskonale uwydatnia wszelkie detale i kształty oraz podkreśla kontury obiektów. Dzięki tej właściwości lustra LED o barwie zimnej chętnie wybierane są do salonów kosmetycznych i przebieralni oraz do łazienek, w których potrzebujemy intensywnego oświetlenia twarzy. Barwa ta jest najlepsza podczas wykonywania porannych czynności tj. golenie czy malowanie. Działa energetyzująco i stymuluje do działania.

 

RGB – kolorowa alternatywa

Obok standardowych barw oświetlenia LED znajdzie się także propozycja dla wielbicieli koloru. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie tutaj led z funkcją RGB.

Nazwa RGB wywodzi się od trzech pierwszych liter angielskich nazw barw: R- red- czerwony, G-green- zielony i B-blue- niebieski.

Mieszanie się tych barw pozawala na otrzymanie na jednym pasie ledowym aż 19 różnych kolorów. Do zestawu dołączony jest pilot za pomocą którego sterujemy oświetleniem – wyborem barwy, jednej z kilkunastu dynamicznych funkcji oraz jasności świecenia w 5-stopniowej skali.

 

LED RGB bardzo efektownie wygląda w modelach z serii 3D. Sprawdzi się także w lustrach do pokoi dziecięcych oraz nowoczesnych pomieszczeń i aranżacji bazujących na kolorze.

 

Obróbka lustra

 

Kształty pełne wdzięku

Gładkie, pozbawione wszelkich nierówności krawędzie lustra uwydatniają jego piękną i szlachetną strukturę.

Uzyskujemy je w procesach szlifowania lub fazowania.

Czynności te mają dwie istotne zalety:

praktyczną – unikamy skaleczenia o ostre brzegi lustra, a także łatwiej i szybciej możemy usunąć zabrudzenia z jego tafli

oraz estetyczną, która w ostatecznym rozrachunku ma największe znaczenie, gdyż stanowi bardzo cenne ogniwo aranżacji wnętrza. Dzięki tym zabiegom otrzymujemy produkt kompletny o opływowej, zgrabnej formie.

 

Nowoczesny szlif

Szlifowanie to technika obróbki ściętych krawędzi szkła w jednej z dwóch form: zaokrąglonej lub trapezowej.

Profil zaokrąglony, czyli tzw. c-kant ma pękaty kształt litery „c” i matową polerkę. Stosuje się go do wygładzania łukowatych, zaokrąglonych krawędzi luster i szkła.

 

Szlif trapezowy to opcja dla zwolenników nowoczesnego designu.

Główną jego zaletą jest subtelna forma osiągnięta dzięki minimalnym ścięciom i przejrzystemu, błyszczącemu polerowaniu.

Szlif trapezowy nie rzuca się w oczy, dzięki czemu nie zdominuje lustra, ale bardzo dyskretnie uwydatni jego prosty, geometryczny kształt.

Dzięki temu uzyskamy to, co dla aranżacji minimalistycznych najistotniejsze: prostą i przejrzystą estetykę.

 

Kryształowa faza

Fazowanie to rodzaj szlifowania brzegów lustra poprzez ich załamywanie pod odpowiednim kątem. Faza, czyli załamanie może mieć szerokość od 5 do 30mm, standardowo stosuje się jednak szerokość jednego centymetra. Krawędzie wykończone tą metodą tworzą wrażenie rozszczepienia światła i odbijając je po innym, niż główna tafla lustra kątem nadają mu formę kryształu.

Technikę tę stosuje się dla podniesienia estetycznego waloru lustra i nadania mu wyrafinowanego wyglądu.

Faza jest szczególnie polecana w lustrach przeznaczonych do stylizacji klasycznych i bogatych, ale także w eklektycznych aranżacjach wnętrz łączących różne style. W połączeniu z podświetleniem LED tworzy wytworne impresje świetlne, zaś zastosowana w lustrach osadzanych w ramach, stanowi subtelne przejście między lustrzaną taflą a okalającą ją ramą.

 

 

Montaż

 

Sposób zawieszenia

Model lustra ma znaczenie dla jego miejsca montażu. Lustra tradycyjne bez podświetlenia, a więc bez elektryki, do której musi zostać zachowany dostęp, mogą być zawieszone na dwa sposoby:

-za pomocą uchwytów klejonych na tylną stronę lustra z użyciem kołków rozporowych, pod które należy uprzednio wywiercić otwory,

- za pomocą specjalnego kleju bezpośrednio na przeznaczoną pod lustro płaszczyznę. Przyklejona tafla gładko przylega do powierzchni nośnej i może być montowana nie tylko na różnego typu ścianach i płytkach, ale też na meblach i we wnękach.

Lustra z kinkietami i oświetleniem LED wymagają montażu z użyciem uchwytów i wywiercania w ścianie otworów. Lustra w ramach zaś mogą być zawieszane na oba powyższe sposoby, jednak należy pamiętać, że w przypadku klejenia, smarujemy preparatem nie lustro a jego ramę.

Do zamontowania luster na uchwytach konieczne jest wyborowanie przynajmniej dwóch otworów w ścianie – w przypadku płytek najlepiej wywiercać wyloty w fudze. W otworach umieszczamy kołki rozporowe, a w nich haczyki. Z tyłu lustra przytwierdzone są uchwyty, czyli metalowe blaszki z dwiema wypustkami, które służą do zaczepienia lustra na wystających ze ściany haczykach. Podczas zawieszania należy być bardzo ostrożnym, aby nie zarysować teflonu, którym pokryta jest tylna strona zwierciadła. Uszkodzenie tej warstwy może doprowadzić do przedwczesnego wystąpienia rdzy na lustrze.

Uwaga! Podczas montażu lustra LED z oświetleniem górnym lub obwodowym, zawsze należy upewnić się, że nie zostało ono zawieszone na białych osłonkach znajdujących się ponad metalowymi uchwytami. Osłonki nie są przeznaczone do utrzymania ciężaru lustra, w związku z czym ten nieprawidłowy sposób montażu grozi osunięciem się lustra ze ściany i jego rozbiciem.

Lustra tradycyjne z oświetleniem i lustra podświetlane LED wymagają bezpośredniego podłączenia do przewodu zasilania o napięciu 230V, bez względu na to czy posiadają dodatkowe przełączniki czy też nie. Warto, więc zadbać wcześniej o wyprowadzenie ze ściany odpowiedniego kabla, do którego podłączymy oświetlenie lustra.

Kabel zasilający wraz z transformatorem jest umieszczony od 10 do 20cm od górnej krawędzi lustra, pomiędzy uchwytami, a jego długość wynosi ok. 15cm

 

Miejsce montażu

Wybierając lustro do łazienki dobrze jest zwrócić uwagę na wybór takiego modelu, który gwarantuje odpowiednie źródło światła, ponieważ w pomieszczeniach tych najczęściej nie możemy liczyć na naturalne światło słoneczne. Lustra z kinkietami lub z oświetleniem LED gwarantują nam, że nasza twarz będzie równomiernie i dokładnie doświetlona.

W miejscach takich jak przedpokoje lub korytarze kwestia oświetlenia będzie drugorzędna, natomiast walory estetyczne lustra wyjdą na pierwszy plan. Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się lustra w ramach.

Ciekawym rozwiązaniem dla sypialni, oprócz luster tradycyjnych i w ramach, są lustra z tylnym podświetleniem LED w barwie ciepłej. Wprowadzą one do pomieszczenia bardzo przyjemną i relaksującą atmosferę.

Oferowane przez nas lustra z oświetleniem spełniają wymagania dla normy IP44, przez co mogą być montowane w strefie 2 i 3 łazienki.

 

Dodatki do luster

 

Lustro powiększające zagwarantuje dokładne golenie i perfekcyjny makijaż, szklana półka pozwoli zaprowadzić ład i porządek, a moduł bluetooth umili spędzany w łazience czas.

Ciekawe i innowacyjne dodatki do luster to fantastyczny i prosty sposób na podniesienie funkcjonalności i wygody użytkowania każdego wymarzonego lustra.

 

PRZEŁĄCZNIKI

Mechaniczny czy elektroniczny? Który będzie dla mnie najlepszy?

Przełącznik tradycyjny: przełącznik kołyskowy charakteryzujący się prostotą użytkowania i stuprocentową niezawodnością. Montowany jest z tyłu lustra tuż przy jego krawędzi, dzięki czemu jest niewidoczny na jego stronie użytkowej podkreślając tym samym minimalistyczny i nowoczesny wygląd produktu. Najlepiej spośród wszystkich przełączników sprawdzi się przy użytkowaniu maty grzewczej. Nie może być zainstalowany w lustrach z oświetleniem LED obwodowym (RING, SHINE, AURORA, WINDOW, VITRUM).

 

Przełącznik dotykowy: przełącznik sensoryczny uruchamiany delikatnym dotknięciem palca w postaci koła o średnicy 1,5cm. Instalowany jest w szczelnej obudowie na tylnej stronie lustra w miejscu uprzednio specjalnie wypiaskowanym. Stanowi jednolitą całość z lustrzaną taflą i może być umieszczony w jej dowolnym obszarze. Podświetlenie LED pozwala na bezproblemowe zlokalizowanie przełącznika w ciemnym pomieszczeniu. Szczególnie polecany do wyposażenia pomieszczeń hotelowych czy gościnnych.

UWAGA! Oświetlenie obsługiwane sensorem dotykowym wyłącza się automatycznie po około 30 minutach

 

Czujnik ruchu: działa na zasadzie podczerwieni reagując na ruch ręki z odległości 3-7cm. Umieszczany jest on tuż przy krawędzi lustra na jego tylnej stronie, dzięki czemu pozostaje niewidoczny na stronie użytkowej. Dzięki bezdotykowej obsłudze jest niezwykle higieniczny i wygodny, może być uruchamiany mokrymi dłońmi.

UWAGA! Należy pamiętać, aby między czujnikiem ruchu, a jakąkolwiek inną przeszkodą (linia płytek, kran, zlew, szafka, etc.) zachować dystans 100mm; w przeciwnym razie funkcjonowanie czujnika może zostać zakłócone. Specyfika przełącznika uniemożliwia jego instalację w modelach luster z obwodowym oświetleniem LED: RING, SHINE, AURORA, WINDOW, VITRUM.

 

 

ZEGAR LED

Prosty i bardzo funkcjonalny dodatek. Cyfrowy wyświetlacz o wielkości 2x5cm z możliwością montażu w niemal każdym wybranym miejscu na lustrze. W przypadku luster z oświetleniem obwodowym, pas LED na środku szerokości lustrai zostaje przerwany, w tym miejscu umieszczony zostanie zegarek.

Podświetlenie LED cyfr dostępne w kolorze białym.  Mała bateria wewnątrz obudowy pozwala na zapamiętanie ustawień, dzięki czemu wyłączenie zegara z zasilania nie powoduje utraty wprowadzonych danych tj. godziny.

Zegar nie zmienia automatycznie czasu z letniego na zimowy, co wymaga manualnej korekty. W przypadku braku przełącznika w lustrze wyświetlacz nie wskazuje godziny, bedzie ona aktywna po włączenia oświetlenia lustra.

 

 

LUSTRO POWIĘKSZAJĄCE

Jeden z najbardziej praktycznych elementów wyposażenia łazienki. Lustro o optymalnym powiększeniu x3 lub x5 i średnicy 14cm z możliwością montażu dodatkowego podświetlenia ledowego*. Gładko wbudowane w taflę lustra tworzy z nim jednolitą całość.

Może być zamontowane w wybranym przez klienta miejscu z uwzględnieniem minimalnych odległości od krawędzi i pozostałych komponentów lustra tj. oświetlenie LED czy zegar. W lustrze powiększającym bez podświetlenia minimalna odległość wynosi 7cm, w lustrze powiększającym z podświetleniem ok.15cm Oświetlenie lusterka włącza się wraz z oświetleniem lustra.

 

*Średnica lustra wraz z podświetleniem LED wynosi 17,5cm; samo podświetlenie ma szerokość 1,2cm.

 

 

MATA GRZEWCZA

Cienka,podgrzewana mata z wysokiej jakości tworzywa sztucznego doskonale sprawdzi się w łazience podczas codziennego użytkowania. Naklejana z tyłu lustra rozgrzewa taflę uwalniając ją od pary wodnej, dzięki czemu pozostaje ona sucha a odbicie przejrzyste.

Rozmiar maty dobierany jest tak, aby ogrzewała ona jak największą powierzchnię. Mata włącza się i wyłącza wraz ze światłem.

UWAGA! Mata nie może zostać zamontowana w lustrach LED:

- z podświetleniem obwodowym (dookoła lustra) o szerokości lustra poniżej 55cm i wysokości poniżej 60cm

-z podświetleniem góra + dół o wysokości lustra poniżej 60cm

-z podświetleniem prawa + lewa o szerokości lustra poniżej 55cm

- z podświetleniem górnym o wysokości lustra poniżej 48cm

 

 

GŁOŚNIKI BLUETOOTH

Zestaw bluetooth wyposażony jest w dwa głośniki stereo oraz kompaktowy moduł montowany pod szczelną osłoną lustra. Za pomocą urządzenia posiadającego technologię bleutooth można połączyć się z system w lustrze i bezpośrednio z niego odtwarzać muzykę.

Aktywacja urządzenia następuje po włączeniu oświetlenia. Podczas uruchomienia słyszymy dźwięk sparowania urządzenia.

Cały komplet jest niewielkich rozmiarów i może być zainstalowany w każdym lustrze. Głębokość głośników to 3cm, co zwiększa dystans lustra od ściany.

 

 

PROFIL ALUMINIOWY

Oprócz wykończenia PCV standardowy profil lustra może być uzupełniony o aluminiowe obramowanie. Jego srebrzysty kolor doskonale komponuje się z taflą lustra, a całość prezentuje się niezwykle elegancko.
 

REGULATOR JASNOŚCI

Pozwala na zmniejszenie lub zwiększenie intensywności oświetlenia celem uzyskania pożądanego na dany moment efektu. Regulacja odbywa się poprzez przyciśnięcie palcem zaznaczonego naklejką obszaru i przytrzymanie go do momentu ustalenia zamierzonej jasności. Maksymalna intensywność świecenia sygnalizowana jest poprzez podwójny błysk.

 

PÓŁKI SZKLANE

Wyposażenie lustra w szklaną półkę ułatwi praktyczne zorganizowanie przestrzeni poprzez zgromadzenie najbardziej niezbędnych akcesoriów w jednym miejscu. Wymiar półki dostosowany jest do szerokości lustra, jej głębokość to 12 cm. Mocuje się ją do lustra za pomocą ozdobnych chromowanych uchwytów.


Nasze lustra zdobyły wyróżnienia